Засновник фестивалю Sziget: Третина угорських ресторанів вже збанкрутувала через пандемію

За словами Кароя Герендая, успішного угорського підприємця, майже половина ресторанів в Угорщині можуть назавжди закрити свій бізнес через пандемію. Інші оцінки фахівців говорять про ще більші та страшніші цифри.

Угорська індустрія гостинності дуже страждає від карантинних обмежень. І хоча усі сектори опинились у дуже складній ситуації ще з часу першої хвилі коронавірусу, але саме цей сектор та всі люди, які працюють у ньому, постраждав найбільше.

Карой Герендай – власник ресторану, творець відомого фестивалю Sziget, а також власник розважального Budapest Park та клубу “Акваріум”. За його словами і цього року, скоріш за все, вже другий сезон місця розваг можуть або взагалі не функціонувати, або будуть працювати з суворими обмеженнями.

Щодо ресторанів, то більшість з них, навіть преміум-класу, виживають наразі лише завдяки доставці їжі додому. Однак за словами Герендая, мінімум 40% ресторанів в Угорщині не зможуть відновитися після пандемії.

За даними звіту KSH, Угорського центрального статистичного управління, в Угорщині зареєстровано наразі 52 тис підприємств, що працюють в індустрії гостинності (ресторани, кафе, бари, буфети на озері Балатон тощо). Більшість з них – це невеличкі сімейні підприємства, що нині залежать від власних заощаджень. Майже 75% робітників цієї галузі працюють у сфері малого та середнього бізнесу. Тому змушені позбутися персоналу і не здатні сплачувати оренду за порожні заклади.

І хоча уряд та муніципалітети скасували орендну плату для комунальних підприємств до кінця цього року, це не дало бажаного результату. Оскільки майже 90% підприємств орендують свої магазини чи ресторани у приватної особи чи приватної компанії. Наразі найголовніше – це повернення клієнтів до кафе, ресторанів та барів. Інакше весь сектор гостинності в країні опиниться на межі повного банкрутства.

Share Button