Державне бюро розслідувань висунуло підозру у дезертирстві заступнику генерального директора Чорнобильської атомної електростанції, який втік зі службового місця на початку вторгнення російських військ в Україну. Також його перевіряють на можливу співпрацю з окупантами.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

“У березні 2022 року працівники ДБР спільно із СБУ затримали заступника генерального директора Чорнобильської атомної електростанції, який самовільно залишив місце служби в умовах воєнного стану та переховувався на території Закарпатської області”, — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці повідомили посадовцю про підозру в дезертирстві (ч. 5 ст. 407 КК України) та обрали йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Також його перевіряють на можливу співпрацю з Росією.

“Військовослужбовець втік зі станції й не забезпечив фізичний захист об’єкту, що прямо входило в його функціональні обов’язки. На додаток, у ході слідства працівники ДБР перевіряють можливу причетність посадовця до проведення підривної діяльності проти України. Зокрема вони мають встановити, чи сприяв він військовим Росії у захопленні ЧАЕС наприкінці лютого”, — додали в ДБР.

Співробітники ДБР спільно із працівниками Служби безпеки України провели обшуки в адміністративних приміщеннях ЧАЕС та за місцем проживання чоловіка.

“Під час слідчих дій вилучено документи та цифрові носії інформації. Також слідчі провели допити свідків, заплановано проведення судової психологічної експертизи та допити посадових осіб ЧАЕС”, — зазначили в Бюро.

За результатами проведених слідчих дій вирішуватиметься питання щодо повідомлення посадовцю про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).

Процесуальне керівництво здійснює Закарпатська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.

Share Button