Помічник префекта  Алтфаттер Тамаш , сьогодні 18 липня 2019 року, очолив Комісію з соціального діалогу Сату Маре, на тему представлення меморандуму, поданого Профспілкою особистих асистентів, працівників материнської та соціальної сфери в окрузі Сату-Маре, що входить до Федерації “PRO ASIST” і Національної конфедерації профспілок ” CARТEL ALFA ” через президента Васіле Дарле.

Меморандум складається з трьох питань, які в основному зосереджуються на тому, як розраховується дохід у сфері соціальної допомоги та захисту. Профспілка вважає за необхідне змінити розмір допомоги дітям, які отримують спеціальний захист, для опікунів професіоналів  або прийомних батьків, збільшуючи поточну ставку від 1,2 ISR до 1,5 ISR, що призведе до конкретного  збільшення на 150 леїв / місяць (від 600 леїв до 750 лей), що частково покривало б підвищення цін і інфляцію за останні 4 роки. ISR являє собою індикатор соціальної орієнтації, який наразі становить 500 лей, що є одиницею, на основі якої визначаються соціальні виплати з державного бюджету.

Друге прохання профспілки- не враховувати доходи членів сім’ї та доходів професійних прийомних батьків, оскільки вони не представляють природну сім’ю дитини, тому дитина має обмежений доступ до різних програм, розроблених Міністерством освіти через національні програми (соціальні стипендії, шкільні реквізіти, придбання комп’ютерів).

Остання вимога, передана голові Комісії з соціального діалогу, стосується оновлення коефіцієнта заробітної плати професійного материнського асистента на принаймні 1,44 (з 1,23), що може дозволити прийом і працевлаштування професійних працівників і призведе до виконання  цілей Національної стратегії захисту Прав дитини та зобов’язання румунського уряду перед Європейським  Союзом щодо деінституціоналізації та визначення альтернативних рішень сімейного типу.

Помічник Префекта доручив подати прохання до компетентного центрального органу, а саме Міністерства праці та соціальної справедливості.

 

 

Share Button

Від Stana Bogdan