Знак географічного центру Європи розташований у селі Круглий Рахівського району на Закарпатті будуть відновлювати. Про це на своїй сторінці повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита. Відновлення проводитимуть після того, як на ньому зафарбували історичний напис.

Відновленням перефарбованого знаку Географічного центру Європи займатимуться органи місцевого самоврядування.

“Підрозділ обласної військової адміністрації, який відповідає за охорону культурної спадщини, вже займається цим питанням”, — повідомив Віктор Микита.

Про зафарбований знак Географічного центру Європи на своїй сторінці у Facebook повідомила журналістка Тетяна Когутич.

“На Рахівщині в ході осінніх робіт по благоустрою (очевидно) покращили географічний знак центру Європи. Багато з вас мають фотографії біля нього. Так от, в ході покращення, зі знаку в Діловому зникли золоті літери латиною”, — йдеться у повідомленні журналістки.

Історія пам’ятки

У 1885-1887 роках географи з Імператорсько-Королівського військово-географічного інституту у Відні (Австро-Угорщина) виконували геодезичні дослідження на території сучасної Закарпатської області для запланованого будівництва залізниці між Раховом і Сиготом. Після вивчення місцевості вони встановили біля села Ділове двометровий кам’яний знак з написом “Delicentissime cum libella librationes quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalum et paralleloumierum Europeum”, що у перекладі з латини означає: “Це постійне, точне вічне місце, визначене спеціальним апаратом, виготовленим в Австро-Угорщині, в Європейській системі широт і довгот у 1887 році”.

Пам’ятні знаки географічному центру Європи також встановлені у Білорусі, Естонії, Литві, Польщі, Словаччині та Угорщині.

Share Button