Оператор «Стугни» молодший сержант Валерія «Оса» розповіла, як знищила російський танк на максимальній відстані – за 4,6 кілометра.

Як зазначають на сторінці 128 окремої гірсько-штурмової бригади, російський танк узявся постійно «кошмарити» позиції захисників – виїжджав на пів хвилини, вистрілював 4 – 6 разів і зразу ховався в укриття.

“Того дня ми зайняли вогневу позицію – встановили «Стугну», а самі сховалися метрів за тридцять. І тут я почула, як десь почав працювати танк – один постріл, другий… Стала шукати через монітор – повернула вправо, ще правіше. І нарешті побачила його. Танк стояв на відстані понад 4,5 кілометра лобовою бронею прямо на нас, а гармата повернута в бік села, де стояв наш підрозділ. Я перевела важіль у положення «on», почекала, поки на моніторі запрацює інформаційне поле, і зробила пуск. Вилетіла ракета, яку я вела до самого танка. За кілька секунд – влучення, вибух і дим! Думаю, екіпаж одразу загинув, дуже сподіваюся на це. Як показали заміри, танк вдалося знищити на максимальній відстані, він стояв за 4,6 кілометра від нашої «Стугни». Я одразу доповіла по рації – танк знищено, і туди ще додатково вдарила наша арта”, — розповідає “Оса”.

Захисниця зазначає, що після влучення в неї не було сплеску адреналіну, не хотілося стрибати від щастя, але з’явилося відчуття внутрішнього задоволення, що вдалося виконати завдання, і що на кілька ворогів (напевно, досвідчених) стало менше.

Цей танк став уже третім на рахунку молодшого сержанта Валерії. Перші два захисниця знищила минулого року в Запорізькій області.

“Раніше я працювала з протитанковим ракетним комплексом «Корсар». Скажу, що «Стугна» набагато краща – ракета тут потужніша, дальність ураження цілі більша, а розрахунок може робити пуск дистанційно й бути у відносній безпеці”, — додає військова.

Share Button

Напишіть відгук