Спеціальне свято сьогодні в Сату-Маре, з нагоди 100 річчя з моменту встановлення румунської адміністрації в цьому куточку країни.

Серія заходів, організованих Румунськими збройними силами у співпраці з сатумарськимиустановами, розпочалася з відкриття пам’ятної дошки, розташованої на будівлі, де знаходитьсяПрокуратура та трибунал Сату Маре на площі Свободи. Дошка нагадує делегатів Сату-Мареучасників  у Великих  Національних Зборах в Алба-Юлії 1 грудня 1918 року: доктор Іліє КарольБарбул, др. Міхай Поп, Іосіф Шутай, Васіле Рока та Іоан Добрян.

У Музеї округу Сату-Маре відбулося відкриття виставки «100-річчя встановлення румунської адміністрації в Сату-Маре» – колекція документів і записок, які нагадують  відродження ідеалів румунської нації і тут, в Сату-Маре. Запровадження румунської адміністрації було гідним, мирним і довгоочікуваним, майже чотири місяці після того, як за волею народу народилася сучасна Румунія.

Герої Першої світової війни  були вшновані під час військової та релігійної церемонії, яка відбулася на Кладовищі Героїв у Сату-Маре. Міністр Габріель Леш разом з префектом Даріусом Філіпом поклали вінок від румунського уряду на знак пам’яті і честі героїв народу.

З Кладовища Героїв, що на бульварі Клошка, парад військових  і військової  техніки переїхав до центру міста Сату-Маре, очікуваного громадськістю і представниками адміністрації округу і міста Сату-Маре, реконструюючи, таким чином, момент від  19 квітня 1919 року, тріумфального вступу Румунської Армії у вільне місто Сатмар.

На площі Свободи відбулася нова військово-релігійна церемонія, після чого були покладені вінки до Статуї невідомого героя, відкрита 1 грудня 2018 року, а також інсценування прийому керівництва румунської армії в Сату-Маре. У переданому посланні,  міністр Габріел  Леш, глибоко зворушений честю, що сатмарець очолює румунську армію через 100 років після відзначення історичного моменту, нагадав про радість, яку принесла тоді  Визвольна Армія в душі і серця румунів. Наприкінці заходу відбувся парад загонів Міністерства національної оборони і МВС і парад наземної військової техніки (амфібії, бронетранспортери, пускачі снарядів) і повітряної (3 IAR 330 вертольотів Puma і 4 військових літаки MIG 21 Lancer), що дуже сподобалось  присутнім на заході.

 

Share Button

Від Stana Bogdan