Про те, як переносять коронавірус вагітні жінки, розповів журналістам “Сьогодні.Головне” директор Ужгородського пологового будинку Олег Онопко. За його словами за час пандемії з діагнозом коронавірус в пологовому було 160 вагітних.

“Ці вагітні потрапляли до нас у пологовий в різні терміни вагітності, — розповів Олег Онопко. — Хтось поступав на пологи, хтось поступав на малих термінах вагітності, на зберігання вагітності. У когось була легка форма, у когось середня, в когось важка форма. На жаль, в цьому році у нас були три вагітні, які померли. Це були з районів області, поступили вже у вкрай важкій формі. На жаль не вдалося їм допомогти. Але малюки, народженні від ковідних вагітних, були, в принципі, всі здорові”.

У Мукачівській районній лікарні сьогодні перебуває 11 вагітних пацієнток із діагнозом COVID-19. Директор мукачівської лікарні святого Мартина Євген Мешко розповів, що в лікарню приїжджають з усієї області кисневозалежні вагітні.

“Поступають до нас за рішенням сімейних лікарів і дільничних гінекологів, але відповідно до наказу, в принципі всі вагітні повинні бути госпіталізовані, — сказав він. — З 1 липня цього року у нас проліковано 65 вагітних. Середньоденна кількість — близько 8-11 вагітних. Станом на сьогодні це 11 жінок вагітних, які хворіють на короновірусну хворобу. Ніхто з них не був вакцинований. І це основна проблема”.

За словами Євгена Мешка, коронавірусна хвороба дійсно впливає на перебіг вагітності: близько третини пацієнток потребували кисневої підтримки.

“Наскільки мені відомо, точно в одному випадку було мертвонародження, на жаль, пов’язане з коронавірусною хворобою. За інші не беруся говорити. Але дійсно, covid при вагітності – небезпечний, тому варто щепитися”, — сказав Євген Мешко.

Share Button