Хустщина славиться своєю Долиною нарцисів; Мукачево, Виноградів та Ужгород ведуть боротьбу за найкращі алеї сакур та лип, а місто над Латорицею, віднедавна, має ще й алею тюльпанових дерев; Берегівщина з кожним роком все більше вкривається виноградниками…

На фоні цього всього практично непоміченим є ще один осередок зеленої краси, який сховався на околиці Ужгорода. Це місце в жодному разі не претендує на якийсь особливий статус, але, повірте, вражає своєю красою.

Зовсім поряд з державним кордоном розкинувся невеличкий ліс, в якому зараз можна побачити шалений ріст молодняка дуба. Молоді дерева вкрили майже всю поверхню лісу і доводиться докласти немало зусиль, аби пройти цим зеленим морем і не пошкодити паростки, які колись можуть стати могутніми деревами. Рятує єдина стежка, якою можна більш-менш обережно дійти до середини лісу і опинитися в епіцентрі тріумфу весни.

На сьогоднішній день в Україні відомо близько трьох десятків видів цього могутнього дерева, а серед найбільш поширених є дуб звичайний. На Закарпатті також зустрічаються дуб болотний, скельний, бургундський, великоплідний, звичайний, звичайний гребінчастий, звичайний пірамідальний, звичайний пурпуровий, каштанолистий, білий, монгольський, північний, червоний.

Останнім часом всі ці види дерев часто стають жертвами вирубок, а деякі, взагалі, опинились на межі зникнення.

 

Share Button