У неділю ввечері, 29 березня президент України записав чергове звернення до громадян з приводу ситуацій в країні та дій влади.

Так, Володимир Зеленський прозвітував, що до України літаком вже доправлено  300 тисяч спеціальних распіраторів,  35 тисяч захисних костюмів та 2 мільйони масок для населення.

Окремою доставкою в Україну мають наступного тижня доправити 100 тисяч ПЛ тестів.

Крім того, з вівторка починають роботу 2 додаткові літаки, які доставлятимуть засоби захисту з Китаю.

Президент Зеленський наголосив на обов’язковій 2-тижневій обсервації для тих, хто повертається з-за кордону.

Зеленський обіцяє, що вже незабаром буде перелік об’єктів з-поміж готелів, які будуть облаштовані як локації для обсервації.

Також президент проанонсував старт проекту «Всеукраїнська школа онлайн»,  у рамках якого 40 вчителів з Києва будуть проводити онлайн-уроки для учнів 5 до 11 класу з 11 предметів. Діти зможуть навчатися на Facebook та Youtube.

Окремо Володимир Зеленський зупинився на позачерговому засіданні Верховної Ради вже завтра, у понеділок 30 березня. Президент згадав про 2 життєвоважливі закони, ухвалення яких дасть можливість отримати від міжнародних організацій до 10 мільярдів доларів США. Інший сценарій – загроза дефолту.

Зеленський підтвердив, що на позачерговому засіданні будуть ухвалюватися зміни до бюджету та тимчасове урізання фінансування окремих сфер та переорієнтація коштів на медицину.

У підсумку Володимир Зеленський окреслив 3 сценарії розвитку ситуації в країні через коронавірус:

Перший – Захворіє 3-5% одночасно

Другий – 25% захворіє одночасно

Третій – 50% хворих одночасно

«Другого і третього сценарію наша медицина не витримає», – наголосив Володимир Зеленський

Share Button