Президент України Володимир Зеленський 5 травня провів зустріч у режимі відеоконференції із 43-м Президентом Сполучених Штатів Америки Джорджем Бушем.

Про це повідомляє Офіс президента України. Зеленський і Буш не були знайомі, це перша зустріч. Буш підтримав українців боротьбі проти РФ.

“Ваша відвага дуже важлива для подальшого успіху. Якщо ви надалі будете так робити те, що ви робите, у вас завжди буде наша підтримка, якщо ви будете продовжувати боротися так, як зараз. Ваша країна була загарбана тими силами, які хочуть убивати невинних людей. І той факт, що ви стоїте твердо, надихає американців”, – сказав Буш.

Зеленський провів онлайн-зустріч із Джорджем БушемДжордж Буш-молодший, 5 травня 2022 року. Фото: ОП

Зазначається, що Зеленський запросив Буша в Україну.

Після зустрічі Буш назвав Зеленського “Вінстоном Черчиллем нашого часу”.

“Для мене була честь сьогодні провести кілька хвилин у розмові з президентом Зеленським – Вінстоном Черчиллем нашого часу. Я подякував президенту за його лідерство, його приклад і відданість свободі, а також відзначив мужність українського народу. Президент Зеленський запевнив мене, що вони не похитнуться у своїй боротьбі з варварством і бандитством Путіна. Американців надихає їхня сила духу та стійкість. Ми й надалі будемо стояти разом із українцями, у той час, як вони відстоюють свою свободу”, — зазначив Буш.

Дж. Буш-молодший підтримував Помаранчеву революцію 2004 року в Україні. 31 березня — 1 квітня 2008 р. президент Буш-молодший відвідав Київ, де провів переговори з тодішніми президентом України Віктором Ющенком і прем’єркою Юлією Тимошенко. Це був перший візит президента США від 2000 року. У наступні дні Дж. Буш-молодший активно підтримував позиції України і Грузії на саміті НАТО в Бухаресті.

Share Button