21-22 жовтня 2019 рокув Будапешті відбулася виставка під назвою Karpat EXPOrt, що мала на меті об’єднати угорців-підприємців у Карпатському басейні. Виставка проходила під девізом “Економічний розвиток без кордонів!” за підтримки Міністерства закордонних справ Угорщини.

Метою заходу було налагодження ділових відносин, окреслення спільних можливостей для бізнесу, а також примноження конкретних транскордонних угод, посилюючи таким чином співпрацю між Угорщиною та іншими країнами Центральноєвропейського регіону. Відкрив виставку держсекретар Левенте Мадяр, який зазначив, що Угорщина може розвиватися і бути успішною лише у активній співпраці з сусідами – з Сербією, Словаччиною, Румунією та іншими державами.

За його словами, що якщо ще кілька років тому лише 3 автомагістралі з’єднували Угорщину із сусідами, то сьогодні будується або планується ще 11 транскордонних автомагістралей. Також держсекретар зазначив, більшість ПДВ виробляється в Угорщині малими та середніми підприємствами, для яких створені сприятливі умови, зокрема, суттєво знизився податковий тягар тощо.

Голова КМКС та Фонду Егана Ласло Брензович також взяв участь у відкритті Karpat EXPOrt. І розповів, що якщо підтримку Угорщиною місцевих економічних програм, наприклад, у Воєводині (Сербії) влада вітає, то в Україні зовсім навпаки – наприклад, проти благодійного фонду Закарпатського центру економічного розвитку “Еде Еган” розпочато розслідування.

— Завдяки цій чудовій програмі здійснюється економічна підтримка закордонних угорців у різних умовах у різних країнах. У Сербії уряд підтримує цю програму – і це цілком справедливо – тому що інвестиції угорського уряду в економіку країни позитивно впливають на її розвиток, – наголосив Ласло Брензович в місцевій угорській пресі за підсумками візиту до Будапешта.

— Ганебно, що українські спецслужби розслідують справи Фонду Егана, що є абсолютно абсурдним, бо якби справа йшла про економічні зловживання, ними мали займатися або податкові органи, або поліція. Нас звинувачують у підтримці сепаратизму, що цілком немислимо, оскільки це відкритий фонд, дані про який можна отримати в Інтернеті, – зазначив Брензович.

Він каже, що сподівається: “рано чи пізно українські лідери зрозуміють, що ці інвестиції не лише позитивно впливають на можливості угорців на Закарпатті, але й на розвиток Закарпаття та України в цілому”.

 

Нагадаємо, що угорці Закарпаття, яких представляють партії КМКС та УМДС на президентських виборах в Україні не підтримали кандидатуру Петра Порошенка, натомість покладали певні надії на Володимира Зеленського, хоча і не підтримували його відкрито.

 

Share Button