Уряд спростив забезпечення перселенців житлом, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції. Право на пільговий іпотечний кредит отримали ВПО, які мають житло на території громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації або оточенні.

Відповідний перелік таких громад затверджений наказом міністерства. Зміни до порядку пільгового іпотечного кредитування ВПО були затверджені на засіданні Кабміну 1 листопада. Згідно зі змінами:

Переможці відбору отримують можливість взяти кредит на житло, яке реконструйовано не більше ніж 35 років тому (раніше 25 років).

Переможець має право обрати житло в іншій адміністративно-територіальній одиниці, ніж та, яка вказувалася в заяві про намір отримати кредит.

Збільшено максимальний строк кредитування до 30 років (раніше 20 років).

Подвоєно нормативну площу житла на одинокого громадянина, яка тепер становить 52,5 кв. м (раніше – 21 кв. м).

“З метою зменшення фінансового навантаження на позичальника у випадку зниження рівня його платоспроможності встановлено можливість здійснення реструктуризації заборгованості”, — йдеться у повідомленні.

Знищення або пошкодження житла, на яке надано кредит, що відбулося починаючи з 24 лютого внаслідок агресії Росії, відтепер є підставою для надання позичальнику кредитних канікул, зазначили у міністерстві. Протягом кредитних канікул позичальник може звільнятися від сплати основного платежу та відсотків.

Share Button