В рамках економічних санкцій проти Росії за порушення суверенітету України в Канаді в цілому заблоковано російські активи на суму понад 413 млн канадських доларів (близько 320 млн доларів США).

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на канадську кінну поліцію. З 24 лютого по 9 серпня в Канаді в цілому було заморожено майна на 122,3 млн канадських доларів в еквіваленті і припинено транзакцій на 290,7 млн доларів, відповідно до заборон, визначених Актом про спеціальні економічні заходи щодо Росії”, — йдеться в повідомленні.

У поліції наголосили, що регулярно отримують нову інформацію, тому будуть постійно оновлювати дані.

24 червня Сенат Канади схвалив законопроєкт, який передбачає можливість конфіскації і продажу активів осіб, відповідальних за повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Канада стала першою країною, яка узаконила такий механізм.

Що відомо

У березні Мін’юст США оголосив про створення KleptoCapture — підрозділу з пошуку активів російських посадовців і олігархів, які намагаються її приховати від санкцій. 26 квітня генпрокурор США Меррік Гарленд підтримав ідею передання конфіскованих активів російських олігархів безпосередньо Україні.

Наприкінці квітня Палата представників схвалила законопроєкт, який передбачає конфіскацію заморожених активів російських підсанкційних осіб. Вилучені кошти пропонується спрямувати для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.

На думку голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля, Європейські країни мають розглянути питання про вилучення заморожених активів Центробанку РФ та використання їх для відновлення України після війни.

25 травня Єврокомісія запропонувала спростити конфіскацію російських активів і визнати ухиляння від санкцій як злочин ЄС.

Ідею про використання заморожених російських активів на повоєнну відбудову України підтримують Польща, Велика Британія, Ірландія, країни Балтії та Словенія.

Share Button