Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) із радістю відзначає, що переважна більшість населення країни, включаючи закарпатських угорців, проголосувала за нового Президента України.

“Ми дякуємо всім нашим співвітчизникам, які прийшли на вибори і віддали свої голоси, що надає шанс для країни піти по шляху розвитку.

КМКС вітає президента Володимира Зеленського із отриманням довіри громадян. Ми вважаємо, що підтримка більш ніж 72% електорату створила політичний капітал, завдяки якому новообраний президент зможе слідувати новій політичній лінії на основі європейських цінностей.

Більше 90% угорськомовних виборців підтримали ці зміни, з надією на те, що новий президент, на відміну від свого попередника, не буде проводити антиугорську політику.

Перш за все, ми впевнені, що новий президент відмовиться від політики цілеспрямованої асиміляції угорців, і що він повністю гарантуватиме їм мовні права і повне забезпечення прав на освіту, починаючи від дитячого садка до університету, відповідно до Конституції та міжнародних угод”, – зазначається у заяві КМКС.

У КМКС сподіваються, що новий президент України сприятиме тому, аби національні меншини, в тому числі закарпатські угорці, матимуть можливість забезпечити представництво у парламентській та муніципальній сферах; припинить вороже ставлення до угорських громадських діячів та зупинить переслідування угорських організацій.

У КМКС також мають надію, що новий президент готовий до діалогу з представниками національних меншин, та надасть можливість розвитку країни, сприятиме зміцненню зв’язків та партнерства України з Угорщиною та Європейським Союзом.

 

 

Share Button