Кожна четверта АЗС в Закарпатті продає неякісний бензин

benzina

Державна інспекція з питань захисту прав споживачів спільно з Міністерством внутрішніх справ почали перевірки підприємств, що реалізують нафтопродукти, на предмет якості бензину і дизельного палива, а також дотримання законодавства при реалізації продукції .

Про це на брифінгу повідомив глава Держспоживінспекції Сергій Орєхов.
“Ці перевірки з сьогоднішнього дня вже йдуть по території всієї України”, – сказав Орєхов.

Він також повідомив, що перевірки Держспоживінспекцією якості палива показали, що частка неякісного бензину, що реалізується на АЗС, досить велика. З перевірок 400 АЗС на 50 з них були виявлені порушення.
За словами Орєхова, найбільш поширеним порушенням є заниження октанового числа бензину.
Крім того, Держспоживінспекція рекомендує закарпатцям заправлятися на великих мережевих заправках щоб уникнути покупки неякісної продукції.
Він повідомив, що в 2012 році і першій половині 2013 року Держінспекція перевіряла якість нафтопродуктів. Зокрема, за минулий рік в рамках законодавства щодо захисту прав споживачів було перевірено понад 1,5 млн літрів палива, а за половину 2013 року в рамках закону про ринковий нагляд було перевірено більше 900 тонн нафтопродуктів.

За словами Дмитрієва, середньостатистичний показник свідчить про те, що не відповідає якості паливо на дрібних брендових заправках – 25-35% з 100%. А більш великі господарські суб’єкти – великі брендові мережеві заправки – як правило, таких ексцесів не допускають.
Також Дмитрієв повідомив, що за вказаний період, за результатами перевірки нафтопродуктів Держінспекції, були випадки вилучення палива, заборона імпорту великих партій палива та змушення суб’єктів господарства утилізувати неякісне паливо.

 

Share Button