Цей рік був насичений подіями в Козацькому Благодійному Товаристві Сату Маре, хоча багато заходів були обмежені через пандемію та обмеження, встановлені правилами безпеки. Присутній на всіх організованих заходах, президент філії «Сату Маре» Румунського Козацького Благодійного Товариства Павло Проданюк продовжував свою місію просування, особливо серед молоді, козацьких традицій та культури, християнської моралі, а також боротеся за збереження зв’язків між  українською меншиною Румунії з Батьківщиною. Зокрема, Козацьке Благодійне Товариство Сату Маре брало участь протягом цього року у таких заходах, організованих партнерськими об’єднаннями козаків України:

               1. Науково-практична конференція організована у Києві 27 травня 2021 року Міжнародним Університетом «Людського розвитку Україна» та Національним Університетом «Киево-Могилянська Академія». Під час конференції Павло Проданюк виступив з доповіддю на тему «Козацька благодійна асоціація Румунії – промотор козацтва та їх традицій».

               2. Фестиваль козацької пісні і танцю в Ірпіні, який відбувся 27-28 червня 2021 року за участю ансамблів пісні і танцю з України, Румунії та Республіки Молдова. Румунську делегацію представляли Проданюк Павло, президент Румунського козацького благодійного товариства, філії Сату Маре та Матус Іон, віце-президент асоціації.

               3. VI з’їзд Міжнародного союзу козаків, який відбувся 16 жовтня 2021 року у Вигородському районі Київської області. З’їзд проходив під головуванням Верховного Хатмана Міжнародного союзу козаків Павла Гулякова і відбувся до Дня козацтва. З Румунії був присутній Павло Проданюк, президент Благодійної асоціації румунських козаків, філії Сату Маре.

               4. IV Міжнародна науково-практична конференція “Митрополит Петро Могила: маловідомі сторінки життя”, с. Ворзель Київської області, яка відбулася 28-29 жовтня 2021 року. На цьому заході були присутні міжнародні спеціалісти, дослідники, дипломати, історики, викладачі університетів, громадські діячі, представники Церкви та козаків з Румунії, України та Республіки Молдова, які сприяли популяризації козацьких традицій та культури. Були організовані науково-педагогічні та видавничні діяльності, під час яких вшановували видатних особистостей козацтва та історичних подій, що ознаменували історію України та навколишніх держав. Виступ Павла Проданюка викликав захоплення та ентузіазм присутніх на заході, «Принципи та чоловічий характер, гідний, войовничий, але водночас чутливий, християнський, етичний і, чому б ні, милосердний козаків, заслуговують на те, щоб бути винесеним перед сучасним суспільством, дедалі більше декадентським і викорінованим. Цей дух має бути представлений як етнічним українцям, так і іншим націям як фундамент для повторного відкриття здорового та яскравого спосібу існування». Після виступу представника козаків із Сату Маре, Теофіл Рендюк – директор «Інституту добросусідства» в Києві та організатор заходу заявив, що ініціює кроки для організації великого заходу і в Румунії.

               Бажаючі можуть дізнатися більше про діяльність Козацького благодійного товариства Сату Маре на презентаційний сторінці www.accr.ro

Share Button

Від Stana Bogdan