Цю найвищу відзнаку вручають за хоробрість та самопожертву у боротьбі за Батьківщину

Про це на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” написав заступник голови ГПБ (світового Пласту) Андрій Ребрик.

“Найбільш емоційне вручення відзнаки Залізного Пластового Хреста. Зізнаюсь, що сльози в очах таки були…Сьогодні в с. Росішка Рахівського району вручили відзнаку Іванові Мирону”, – йдеться у дописі.

Цю найвищу відзнаку вручають за хоробрість та самопожертву у боротьбі за Батьківщину і вперше в історії її надано пластунам Закарпаття. Нагородження відбулося в рамках святкування 100-ліття Пласту на Закарпатті.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, Івану Мирону призначено довічну президентську стипендію.

А до того Нацкомісія з реабілітації виправдала 90-річного закарпатця.

Ще раніше І.Мирона нагородили “Золотим ведмедиком”.

Примітки: Пласт — українська скаутська організація. Метою Пласту є сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді. Пласт виховує молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства.

Також Пласт є неполітичною та позаконфесійною організацією.

Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р.,

а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були д-р. Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка) та Іван Чмола.

В основі назви “Пласт” лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів-козаків-розвідників. Гербом Пласту є трилиста квітка лілії — символ скаутського руху відомий як Fleur-de-lis — та тризуб, сплетенів одну гармонійну цілісність.

Share Button