Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав законопроєкт, яким пропонується зробити добровільним військовий облік для жінок.

Про це повідомила народна депутатка від “Слуги Народу” Роксолана Підласа.

“Комітет нацбезпеки і оборони схвалив (в 1 читанні) законопроєкт, який робить військовий облік жінок добровільним. Сподіваюсь на швидке голосування в залі”, — написала Підласа.

Її колега по фракції Мар’яна Безугла повідомила, що члени комітету вирішили підтримати добровільність військового обліку жінок, запропонувавши парламенту варіант законодавчих змін.

“Міноборони під протокол зазначило, що дата 01 жовтня 2022 в будь-якому випадку буде змінена”.

5 вересня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила про те, що Міністерство оборони робить усе можливе, щоб з 1 жовтня не було жодної обов’язкової постановки на облік жінок, професії яких є у переліку військово-облікових спеціальностей.

Що відомо

17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Загалом у наказі представлені спеціальності від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії. У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років.

У квітні Міністерство оборони скоротило перелік жіночих професій з більш як сотні до лише 14 спеціальностей та 7 професій.

Згідно з наказом Міноборони №313, з 1 жовтня Головнокомандувач ЗСУ зобов’язаний взяти на військовий облік жінок за новим переліком спеціальностей та професій, які споріднені з військово-обліковими.

Share Button