Словаччина планує прискорити завершення будівництва траси D1 для сполучення з Україною. Пріоритетною визначили ділянку автомагістралі від кордону з Україною до Собранців або Михайлівців. Домовились і про точку підключення української траси до автомагістралі D1. Однак терміни будівництва нових ділянок дороги наразі не озвучуються.

КПП “Ужгород-Вишнє Нємецьке” з’єднає Україну з магістраллю D1 у Словаччині

Наразі готується техніко-економічне дослідження автошляху до Земпліна (історична частина Словаччини, до якої входить і Михайлівці), де вже завершили аналіз дорожнього трафіку та проводять оцінку отриманої моделі руху транспорту.

«Ми б використали кошти ЄС для цього розділу (наприклад, кошти CEF, транскордонне співробітництво…). Це значно полегшить транспортні перевезення з України та в Україну. Чим раніше ми почнемо над цим працювати, тим швидше зможемо подати заявку на фінансування. Ми припускаємо, що трафік між Словаччиною та Україною збільшиться. А оскільки проїзд вантажного автомобільного транспорту є платним, то це ще й дохід для держави.

Надалі ділянку траси D1 ми будемо використовувати спеціально для відбудови України разом із залізничним транспортом, над яким ми працюємо паралельно», – зазначив державний секретар Міністерства транспорту Ярослав Кметь на пресконференції 16 листопада у Кошицях.

Share Button