Через стрімке поширення COVID-19 деякі країни в ЄС посилює правила в’їзду

На тлі стрімкого поширення коронавируса в Європі деякі країни посилюють правила в’їзду. Австрія в Опівночі 8 січня закриє кордони з Чеською Республікою і Словаччиною, Данія обмежує поїздки з усіх країн, а Влада Фінляндії продовжили обмеження по в’їзду туристів.

Міністр внутрішніх справ Австрії Карл Нехаммер повідомив, що через “вкрай напруженою” ситуації з коронавірусів в Словаччині і Чехії невеликі прикордонні переходи будуть повністю закриті, а на більших буде введений фіксований контроль, пише The Local.

“У Чеській Республіці, зокрема, спостерігається величезна кількість нових випадків інфікування з 7-денний захворюваністю в 680 чоловік (на 100 000 чоловік) … Щоб захистити людей в нашій країні, ми закриваємо кордону на даному етапі і перевіряємо всі автомобілі при в’їзді в Австрію “, – сказав він.

Кожен, хто в’їжджає в Австрію, повинен буде підписати документ, який підтверджує, що він відправляється на карантин. Якщо цей документ не підписаний, у в’їзді буде відмовлено. Людям, які перетинають кордон по роботі, буде дозволено в’їзд без карантину, проте всім прикордонних працівників необхідно буде пред’явити докази того, що у них є роботодавець в Австрії.

У Данії уряд прийняв рішення віднести всі країни до “червоної” коронавирусной зоні, поїздки в яку не вітаються.

Крім того, з 17:00 9 січня за в’їзді в країну всім – і іноземцям, і громадянам країни – необхідно буде пред’явити негативний результат тесту на коронавірус, зроблений не менше ніж за добу до моменту в’їзду. При цьому громадяни інших держав будуть допущені в Данію тільки в деяких виняткових випадках, повідомляє DR.

Влада Фінляндії продовжили до 9 лютого обмеження по в’їзду туристів з країн світу, введені через поширення COVID-19. Про це повідомили в прес-службі фінського кабінету міністрів.

Згідно з діючими фінським правилам, без будь-яких обмежень до Фінляндії можна в’їжджати тільки з тих країн, де за останні два тижні кількість випадків зараження не перевищує 25 на 100 тисяч жителів. Однак з 1 жовтня минулого року для країн, де цей поріг перевищено, дозволено в’їзд без карантину при наявності двох негативних тестів на коронавірус: перший повинен бути зроблений перед поїздкою, другий – після прибуття до Фінляндії. Цей захід стосується тільки країн ЄС, Шенгенської зони і держав зі списку третіх країн, складеного Євросоюзом.

Негативний тест на COVID-19, зданий не раніше ніж за 72 години до виїзду з країни перебування, став обов’язковим для всіх, хто має намір в’їхати до Великобританії з-за кордону будь-яким видом транспорту. Про це повідомляє Міністерство транспорту країни. Розпорядження стосується як іноземців, так і громадян Великобританії.

При цьому негативний тест на COVID-19 не звільняє від обов’язку проходити обов’язкову десятиденну самоізоляцію для тих, хто прибув з країн, внесених до списку неблагополучних з епідеміологічної точки зору. Бажають скоротити цей термін можуть здати платні тести через п’ять днів.

Угорщина продовжила карантин і термін дії комендантської години

Share Button