Презентував програму Олександр Шершун – радник міського голови з питань розвитку туристичної галузі в місті.

На території області планують покращити виробництво, збут та брендування власної продукції. Таке об’єднання допоможе малому та середньому бізнесу в краї не втрачати свої позиції навіть у час карантину чи кризи, а потенційним покупцям купувати якісну продукцію.

Організатори представили програму для ЗМІ постійно діючого флешмобу на свіжому повітрі у стінах замку Паланок.

Коли програма тільки почала діяти до неї одразу приєдналось 7 Мукачівських виробників. З кожним тижнем бажаючих приєднатись більше. В перспективі, об’єднати абсолютно всіх місцевих виробників. І мова тут не тільки про продукти харчування. Меблі, сувеніри і навіть твори мистецтва мають брендуватись та гучно заявляти про себе – “Зроблено в Закарпатті”.

Детальний план розвитку розробили на найближчий рік. Загальний – на 5 років.

У найближчий рік у мережах супермаркетів повинні з’явитись позначки “Купуй Закарпатське” де всі бажаючі зможуть придбати якісний мед, сир, фрукти та овочі, які вирощені чи виготовленні на території нашого краю та відрізняються високою якістю.

Такий досвід вже давно діє в сусідніх країнах та в туристичних містах України. Ця акція не нова. Ідея з’явилась багато років тому. Та зараз вирішили втілити її в життя на 100 %. “Купуй Закарпатське” стосується всього регіону. Пілотною ж буде Мукачівська ОТГ. Організатори вже створили “Закарпатський кошик” в який входить мед, джем, сир, пиво, вино та інше.

В кінці місяця повинні з’явитися позначки – “Купуй Закарпатське” та інші подібні. Вони допоможуть зрозуміти покупцям, що саме тут можна купити нашу продукцію. У 2021-му планують вихід на новий рівень. Тоді ж проведуть великий форум локальних виробників Закарпаття.

“Вєдно сила” – кажуть організатори. А також зазначають, якщо ви виробник закарпатської продукції, можете долучитись до флешмобу. Для цього варто лише залишити хаштег #купуйзакарпатське, або зв’язатись з організаторами.

Мукачівський міський голова, який теж прийшов на презентацію зазначив

– Нам потрібно навчитись споживати продукт, який виготовляється локально у нашому краї. Чому йдучи в кафе ми замовляємо соки всеукраїнських відомих виробників, якщо наші нічим не гірші, а навіть кращі і дешевші? Наша мета – об’єднати виробників, збут та споживачів та зробити хорошу рекламу, щоб місцеві товари було кому і для кого виготовляти. Людина, яка побачить позначку “Купуй Закарпатське” одразу повинна розуміти – це якісне, бо Закарпатське.

Зараз всі бажаючі можуть приєднатись до групи у фейсбук “Купуй Закарпатське” де з’являтимуться актуальні новини.

Share Button