Справжні випробування у непростих умовах чекають на майбутніх військових.

Як повідомляла АрміяInform, за ініціативи Генерального штабу Збройних Сил України в Карпатах втілюють пілотний проєкт «Курсу гірської підготовки». Його першопрохідцями стали курсанти-випускники Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. За ними Курс проходять військовослужбовці з інших військових колективів, яким для успішного виконання поставлених завдань вкрай необхідні такі навички.

Головний спеціаліст відділу фізичної підготовки управління доктрин і індивідуальної підготовки Головного управління доктрин та підготовки ГШ ЗС України Микола Шевяков розповів про те, що, ще понад 10 військовослужбовців з окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади та Центру гірської підготовки пройшли відповідний Курс в українських Карпатах.

– Особливістю їхніх тренувань стали екстремальні погодні умови, зокрема, під час сходження на Говерлу. Видимість того дня була реально метр, хуртовина, температура мінус 15 за Цельсієм і сильний вітер – це дуже складні погодні умови для пересування. А ще сніг по пояс, як мінімум метр і вище. Та українським воїнам до снаги будь-які перешкоди. Всі успішно здійснили сходження, – додав Микола Іванович.

Під час Курсу гірської підготовки відбулись і численні практичні заняття. Зокрема, щодо пересування по сніжному і льодовому рельєфу, страховці й самостраховці, затриманні на снігу за допомогою лідоруба, організації життєдіяльності в автономних умовах (ночівля в сніжній печері), з лавинної безпеки, рятувально-пошукових робіт тощо.

Share Button