Локальний рекорд: На Закарпатті відкрили одразу 5 мініскульптурок уздовж туристичного маршруту (ФОТО)

П’ять закарпатських замків оживають для туристів знову. У рамках ґрантового проєкту “Відновлення туристичної привабливості історичного “Соляного шляху” відкрили одразу 5 мініскульптурок, які позначають замки, що колись слугували митними постами легендарного Соляного шляху. Зробили це символічно у тиждень туризму.

Нагадаємо, проєкт “Відновлення туристичної привабливості історичного “Соляного шляху” реалізовує АРР “Закарпаття” у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства “Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020” за фінансової підтримки Євросоюзу. Загальний бюджет становить 382 918,23 Євро, внесок ЄС – 344 626,40 Євро, термін реалізації – 12 місяців.

Нові мініскульптурки увічнюють солекопа, котрий важким трудом долав Соляний шлях і переправляв сіль уздовж річки Тиса. Кожна скульптурка має порядковий номер. А ще 5 ідентичних скульптурок встановлять по той бік кордону – в Угорщині, де продовжується транскордонний Соляний шлях.

Скульптурки зображують чоловічків-солекопів, які сидять верхи на мішках із сіллю. Автор скульптурок – закарпатський майстер Михайло Колодко.

Менеджерка проєкту Альона Онда розповідає: “Встановлення п’яти скульптурок по області  за один день – це маленький локальний рекорд. Такого на Закарпатті ще не було. На меморіальних дошках біля кожної скульптурки є інформація про сам замок та його значення у контексті Соляного шляху. Встановлені наші скульптурки неподалік замків у населених пунктах і лише одна – безпосередньо на замковій горі. Тож туристи зможуть побачити не лише твердині, але й додатково оглянути прилеглі місцини”.

Відкривала скульптурки команда АРР “Закарпаття” разом із представниками місцевої влади кожного населеного пункту. А урочистості транслювали в прямому ефірі у соцмережах.

Проєкт завершать цього року. До кінця 2020-го планують провести презентацію монографії і фільму про історичний Соляний шлях, розробити проєктно-кошторисну документацію та відкрити ще 3 арт-об’єкти на руїнах замків.

Share Button