Виконавча рада МВФ схвалила Моніторингову програму із залученням ради директорів для України, яка сприятиме стабілізації макроекономічної політики в країні, а також залученню нової донорської підтримки. Про це йдеться в повідомленні на сайті Фонду.

Зазначається, що чотиримісячна програма покликана допомогти Україні підтримувати стабільність, а також каталізувати донорське фінансування в умовах “дуже великих потреб у платіжному балансі та надзвичайно високих ризиків”.

Основні заходи програми зосередженні на мобілізації доходів, а також відновленні внутрішнього боргового ринку. Крім того, передбачена підготовка стратегії фінансового сектору, підвищення прозорості та управління.

В МВФ зазначили, що хоча програма не передбачає виділення нових траншів, вона сприятиме залученню фінансування від інших міжнародних донорів у 2023 році.

На початку квітня МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.

Share Button