У Берегові в суботу відбулося чергове засідання Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), де розглядалися питання, пов’язані з майбутніми парламентськими виборами в Україні.

Голова КМКС, народний депутат України Василь Брензович зазначив, що наразі невідомо за яким політичним напрямом буде слідувати Володимир Зеленський, новообраний Президент України, і як це вплине на національні меншини країни, включаючи угорців Закарпаття. Тому наразі найбільш актуальним для закарпатських угорців питанням є підготовка до парламентських виборів.

За словами Брензовича, перша за все, важливо, аби на Закарпатті було створено угорський виборчий округ, при умові, якщо нинішня змішана виборча система залишиться в силі. За виборчим законодавством України при формуванні виборчих округів слід враховувати співвідношення населення інших національностей у регіонах. Відповідно КМКС звернулося до суду, щоб зобов’язати ЦВК дотримуватися закону. Брензович запропонував головам сільських рад населених пунктів Закарпаття, де проживає в основному угорськомовне населення, також звернутися до ЦВК з відповідним клопотанням.

Брензович зазначив, що в угорців Закарпаття є можливість отримати свого представника у парламенті України якщо до закону про вибори будуть внесені певні зміни.

Голова КМКС також нагадав, що в Україні вже через рік має завершитися децентралізація державного управління, в рамках якої повинні бути створені нові об’єднані територіальні громади та нові виборчі округи. За його словами, якщо у державі реформа впроваджена вже приблизно на 70 відсотків, то на Закарпатті процес лише розпочався. Тому закликав представників муніципалітетів, де проживає угорськомовне населення, активніше приймати рішення про створення територіальних об’єднань, щоб угорці Закарпаття менше залежали у прийнятті рішень від центрального керівництва з Києва.

Брензович повідомив, що він підписав петицію зі зверненням до Конституційного Суду України з проханням переглянути так званий “Закон про мову”.

 

Share Button