У вівторок, 17 травня, Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) розпочав реєстрацію військових, які залишають завод “Азовсталь”. У тому числі — поранених. Про це інформує пресслужба МКЧХ. Йдеться про сотні військовополонених, зазначили в організації.

Це відбувається на прохання сторін, зазначили у МКЧХ. Операція продовжилася в середу і тривала в четвер, повідомили в організації. Водночас МКЧХ не перевозить військовополонених до місць їхнього утримання.

Процес реєстрації передбачає заповнення форми з особистими даними, такими як ім’я, дата народження та найближчий родич. Ця інформація дозволяє МКЧХ відстежувати тих, хто був захоплений, і допомагати їм підтримувати зв’язок зі своїми сім’ями.

Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, МКЧХ повинен мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їхнього утримання. МКЧХ має бути дозволено опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частота цих відвідувань не повинні бути надмірно обмежені.

Що відомо

Росія може визнати “Азов” терористичною організацією. Вивезених з “Азовсталі” військових хочуть допитати. Водночас евакуація військових з території підприємства триває.

Поранених військових з “Азовсталі” у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної “ДНР”. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.

Share Button