Звичайно ж традиційно у Мукачеві пройде ходьба з ліхтариками та смолоскипами. З дотриманням карантинних обмежень для мукачівців покажуть виставу про життя святого в міському театрі та відбудеться традиційна святкова меса у римо-католицькому соборі святого Мартина.

День святого Мартина (St. Martin’s Day) — міжнародне свято на честь дня пам’яті про єпископа Мартина Турського. Відзначається щорічно 11 листопада у багатьох країнах, переважно католицьких. Святкові заходи містять урочисті ходи вулицями, дитячі ліхтарики з гарбуза або сучасних матеріалів зі свічкою всередині, подання на вечерю печеного гусака і кондитерської випічки.

 В Мукачеві святим покровителем Мартин вважався від будівництва старої кам’яної церкви, яка згадується в писемних джерелах Ватикану ще на початку XIV століття.

Святитель Мартин народився в Паннонії на початку IV століття. Вступив на військову службу кавалеристом. Після того як він залишив службу, навернувся на християнство і почав проповідувати західним галлам. Він був першим християнським святим, який не помер насильницькою смертю. З цього моменту починається поширення культу його особистості.

Язичницькі боги починають заміщатися християнськими святими й Мартин Турський стає покровителем жебраків, військових, текстильників, домашніх тварин і птахів. У V столітті на місці його поховання було створено абатство. Після християнізації франків, святий Мартин став покровителем цього народу і його плащ брали з собою під час військових походів. Як і в минулі століття, так і зараз у віруючих французів найбільш шанованим святим є — Мартин Турський, який вважається символом і покровителем аристократії й лицарства.

Нагадаємо, що того року День Святого Мартина проходив без карантинних обмежень.

Share Button