Мурал намалювали на стіні спорткомплексу «Буревісник» УжНУ

Мурал намалювали на стіні спорткомплексу «Буревісник» Ужгородського національного університету. Його площа 135 квадратних метрів, – розповів менеджер цього проєкту Володимир Попович.

За його словами, ідея створити мурал, виникла в нього та ще трьох студентів. Вони вирішили взяти участь у місцевому конкурсі молодіжних ініціатив та виграли його.

Художниця Христина Короткова, яка працювала над ескізом муралу, розповіла, що слова на картині —”Працюй над своєю мрією і перед тобою розступиться доля” — її цитата: “Це моє побажання для всіх людей, які тут старатимуться досягати своїх мрій”.

Щодня дівчині допомагали два-три волонтери. Художниця розробила ескіз, адаптувала, змінила колористику.

“Сенс у тому, що ця дівчина втілює тендітну людську душу в тій справі, яка для нас є найважливішою. Бо саме тоді, коли ми займаємося чимось своїм дуже важливим, ми найбільш вразливі. Картина показує, що ця тендітна душа розчиняє ці стереотипні плити і готова сама боротися і руйнувати це”, — пояснила Христина.

Висота муралу – 7 метрів, ширина – 18. Волонтер Юрій Артимич, незважаючи на страх висоти, допомагав Христині малювати. Каже: спочатку було страшно, бо конструкція сходів трохи хиталась: “Але потім я зрозумів, що вона не впаде”.

Силами волонтерів, як розповів Юрій, розмальовувались лівий і правий бік, по кілька метрів із кожного боку, де вже не головний малюнок, а лісиста місцевість.

Четверо студентів виграли конкурс молодіжних проєктів в грудні 2019 року. На створення муралу отримали 45 тис. грн, — розповів менеджер Володимир Попович. “Це були гроші на витратні матеріали: на фарбу, на оплату праці, на оплату харчування”, — пояснив він.

Ініціативна група з чотирьох людей вирішила взяти участь у пітчингу. За словами Володимира, вирішили подавати мурал: “Сіли і зрозуміли, що він має бути там, де є студенти. Тому, що ми, як студенти, думаємо про своїх”.

За словами Володимира Поповича, мурал презентують 13 серпня.

Share Button