Румунська поліція разом з організаціями в нашій країні та правоохоронними органами Болгарії та Угорщини є частиною регіональної кампанії ОБСЄ з підвищення обізнаності щодо гендерного насильства.

Починаючи з 25 листопада 2019 р. – Міжнародний день боротьби з насильством над жінками, підрозділ стратегічної поліції ОБСЄ у складі Департаменту транснаціональних загроз ОБСЄ розпочинає регіональну кампанію з підвищення обізнаності проти гендерного насильства в Болгарії, Угорщині та Румунії, яка відбудеться протягом 16 днів активізму в цій галузі.

Кампанія є останньою фазою проекту “Стратегії та ефективні практики кримінального правосуддя для боротьби з гендерним насильством у Східній Європі”, проекту, що впроваджується за останні два роки у трьох країнах. Діяльність спрямована як на поліцейських, так і на громадськість, включаючи жертв та злочинців.

“Важливо усвідомити, що жоден ланцюг не є сильнішим, ніж його найслабше кільце. Боротьба з гендерним насильством повинна вийти за рамки правосуддя та залучити громадянське суспільство », – сказав Ян Мілл, керівник проекту.

Під час кампанії поліцейські будуть мати кишенькові матеріали. Вони будуть корисними для розпізнавання причин, знаків, сигналів та наслідків гендерного насильства, допомагаючи їм прийняти більш чутливе ставлення до жертв цього явища.

Також будуть опубліковані афіші, телевізійні та радіо ролики, щоб підвищити обізнаність та заохотити повідомлення випадків насильства.

“Домашнє насильство, будь то емоційне, фізичне чи будь-якого іншого характеру, заподіює травму жертвам та іншим членам сім’ї”, – сказала Анджела Кірвесуца, офіцер, з питань запобігання домашньому насильству в румунській поліції. “Румунська поліція втручається, щоб захистити вразливі групи та сенсибілізувати громадян, тим самим сприяючи зміні менталітету, що продовжує жорстоку поведінку в сім’ї”.

Кампанія сприятиме наданню безкоштовних  ліній допомоги  у трьох країнах.

Агнес Немет, керівник департаменту запобігання злочинності в Угорському Генеральному управлінні поліції, сказала: «Поліція заохочує громадян вжити заходів для припинення насильства. Нам потрібно працювати з громадянами, щоб допомогти жертвам. Наша місія була б обмежена без тісної співпраці з суспільством».

Кампанію підтримують:

Румунія: Генеральна інспекція румунської поліції, Національне агентство з рівних можливостей, Асоціація Анаіс та Фонд Сенсіблу.

Болгарія: Міністерство внутрішніх справ, Головне управління Національної поліції, Національний інститут юстиції та прокуратура поруч з Вищим касаційним судом.

Угорщина: Головне управління національної поліції та OKIT – Національна служба управління кризовими ситуаціями та телефонними інформаціями.

 

Share Button

Від Stana Bogdan