Міжнародний румунсько-український симпозіум в Сату-Маре

У період 8-10 березня Союз українців Румунії, Сатумрська філія, організує міжнародний симпозіум «Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність», 9-ий випуск. Офіційне відкриття заходу відбудеться в залі засідань Повітового Музею Сату Маре, починаючи з 10-ої години. Як невід’ємна частина заходу,  другого дня відбудуться також заходи, присвячені великомуукраїнському поету і художнику Тарасу  Шевченку.

Симпозіум, без сумніву, є новим кроком вперед у комплексному дослідженні історичних, політичних і культурних зв’язків між двома дружніми країнами, стимулом до нових наукових досягнень. Кожний з його випусків, організованих до теперішнього часу, а також видання одноіменного тому, приносять нові відомі імена серед науковців, менш відомі теми, історичні факти, які вчора щебули таємницею.

Важливі партнери заходу, які завдяки науковому внеску в дослідження румунсько-українських відносин у галузі історії та національної культури загалом, піднімають престиж цієї події: Посольство України в Румунії, Повітова Рада Сату Маре, Повітовий Музей Сату Маре, Ужгородський національний університет, Філологічний факультет Клузького університету імені Бабеша-Бойоя, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Повітова бібліотека Бая-Маре та Чернівецький Благодійний фонд “Суспільні ресурси та ініціативи.”

Зазначимо, що з 2010 року Союз  українців в Румунії підтримав організацію симпозіуму і зробив можливим появу книги «Румунсько-українські відносини. Історія та сучасність» через його повне задіяння.

Більше інформації про програму міжнародного симпозіуму можна знайти тут.

 

 

Share Button