Міністерство цифрової трансформації анонсувало запуск безкоштовних курсів, на яких громадян України навчатимуть криптограмотності.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

“Мінцифра запускає безкоштовне навчання з криптограмотності. Навчання проходитиме у форматі тренажера, що передбачає практичну роботу над конкретними кейсами на платформах партнерів. Ці завдання розроблені провідними експертами криптоіндустрії”, — йдеться у повідомленні.

Курси відбуватимуться у двох форматах: для самостійного навчання на платформі Дія.Цифрова освіта та як факультатив у закладах вищої освіти.

Міністерство пропонує такі теми освітньої програми:

історія грошей та розвитку технології блокчейн, і виникнення біткоїна;

майнінг та алгоритми консенсусів;

Ethereum та смарт-контракти;

відмінності холодних та гарячих криптогаманців;

NFT, DAO та DeFi;

особливості централізованих та децентралізованих криптобірж;

можливості та ризики торгівлі на ринку цифрових активів;

основи кібергігієни;

децентралізовані протоколи: зокрема, IPFS та Filecoin.

Зазначається що курс реалізовуватиметься Мінцифрою у співпраці з найбільшою європейською криптобіржею WhiteBIT, яка має українське коріння, та фундацією Filecoin Foundation for the Decentralized Web.

“Ми, як біржа і як частина криптовалютної індустрії, хочемо ділитися знаннями, аби підвищити рівень освіченості та наших громадян. Для нас важливо передавати досвід, який допоможе українцям як мінімум відповідати тенденціям світу, а як максимум — розвивати державу у сфері цифрових активів й будувати сильнішу економіку для наступних поколінь”, — розповів Олексій Ковальов, віцепрезидент криптобіржі WhiteBIT.

Окрім того, серед партнерів проєкту — метавсесвіт Atlantis.World, застосунок Zapper.fi, а також блокчейн-проєкт Aragon, що створює технологічну інфраструктуру для управління децентралізованими організаціями (DAO).

Запропонований курс є одним із кроків реалізації глобальної стратегії Мінцифри — навчити українців грамотно використовувати криптоактиви, зазначили в міністерстві.

Share Button