Новообраний міністр закордонних справ Пристайко розповів про взаємовідносини із Угорщиною та ситуацію з мовним питанням у сфері освіти.

Вадим Пристайко у великому інтерв’ю «Європейській правді» розповів, що наразі Угорщина отримала вчергове пояснення, що на Закарпатті живуть наші громадяни,українські і навіть якщо у них угорське коріння та походження, вони все одно громадяни України.

Ми дякуємо за допомогу і сприяння, і за турботу наших угорських партнерів, але ми вирішуємо питання, які належать до компетенції України – задля того, щоби наші громадяни були захищені. І про те, наскільки ми розширюємо їхні права або звужуємо, ми обов’язково будемо говорити з нашою громадою. Ми можемо іноді порадитись з угорськими партнерами, але у підсумку це буде наше рішення. Сто разів їм про це нагадували – сказав Пристайко.

Також міністр МЗС прокоментував закон про освіту, який не подобається угорській стороні. Тут Пристайко повідомив, що будуть внесені зміни до цієї статті, а саме продовжиться перехідний період до 2023 року. Навчання угорською мовою на 100% не буде, але міністр не виключає, що для дітей нацменшин потрібно створити окрему освітню програму.

«Громадянин України повинен мати право і можливість спілкуватися і з іншими (українцями), і з органами влади, і зайняти якусь позицію в цій державі. А замикати (угорську частину Закарпаття) в анклав – це контрпродуктивно, і такого ніде не існує», – прокоментував Пристайко.

 

Share Button