НАК “Нафтогаз” підтвердив, що компанія “Укртранснафта” відновила транспортування нафти українською ділянкою магістрального нафтопроводу “Дружба” в напрямку Словаччини та Угорщини.

Про це йдеться у повідомленні, оприлюдненому на сайті компанії.

“10 серпня 2022 року АТ “Укртранснафта” отримала платіж за послуги з транспортування від угорської нафтової компанії MOL, і о 16:30 за київським часом, після надходження коштів на рахунок, відновила транспортування нафти українською ділянкою нафтопроводу”, — йдеться у повідомленні.

Водночас Укртранснафта не має інформації про оплату транзиту від Чехії, зазначили у компанії.

“Укртранснафта не отримала офіційного листа від Транснєфті щодо того, що за транзит до Чехії сплатить компанія Mero, яка управляє ділянкою нафтопроводу “Дружба” в цій країні”, — зазначили у Нафтогазі.

Відтак Укртраснафта продовжує виконувати свої договірні зобов’язання у стандартному режимі, додали у НАК “Нафтогаз”.

У пресслужбі компанії нагадали, що 4 серпня АТ “Укртранснафта” вимушено зупинила транзит російської нафти українською ділянкою магістрального нафтопроводу “Дружба” у зв’язку з несплатою ПАТ “Транснєфть” авансового платежу за транспортування нафти.

“Договір між Укртранснафтою та Транснєфтью про надання послуг з транспортування передбачає перекачку нафти за 100% попередньою оплатою. Тож транспортування можливе лише за умови попередньої оплати таких послуг”, — наголосили у Нафтогазі.

Оскільки ПАТ “Транснєфть” не надіслало кошти, угорська нафтова компанія MOL, яка є основним споживачем нафти, що транспортується південною гілкою магістрального нафтопроводу “Дружба”, виступила з ініціативою взяти на себе зобов’язання з оплати транзиту російської нафти.

Share Button