Ігор — помічник кулеметника, солдат у 128 окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді. Йому 50 років, до війни він працював у страховій компанії на Рівненщині. Історію воїна розповіли на Facebook-сторінці Закарпатського легіону.

“Мав колись серйозну травму ноги (в мене немає колінної чашечки), але 26 лютого пішов у військкомат. Не міг сидіти дома, як потім дивитися в очі своїм рідним? Мене направили в підрозділ зв’язку і тільки після кількох наполягань перевели в бойову частину. Так я потрапив у 128 бригаду, служу помічником кулеметника”, — розповів військовий.

Їх колона на БМП висунулася в напрямку ворожих позицій у посадках на околиці села, останні пів кілометра вони спішилися й пішли вперед під прикриттям броні, — згадує воїн.

“По нас одразу відкрила вогонь арта, на щастя, неприцільно, снаряди падали на кілька сотень метрів позаду. Першу посадку росіяни кинули, але ми не заходили туди, бо знали від розвідки, що все заміновано. Одразу рушили на другу, десь за кілометр, і зайняли її. Ворожі позиції стояли перпендикулярно до нас, звідти почався обстріл зі стрілецької зброї. Майже одночасно відкрила вогонь артилерія, і один зі “Смерчів” із касетними боєприпасами вибухнув у повітрі одразу за посадкою. Нам тоді дуже пощастило, що нікого не зачепило”, — каже Ігор.

А потім почався бій. “Ми з кулеметником вели вогонь із коліна, були в невеликому окопі, випустили по ворогу чотири короби стрічки, і тут вибух — по нас шмальнули з міномета. Мене сильно оглушило, а кулеметнику осколок влучив у руку. Я був за пів метра позаду, і якби не його рука, осколок влетів би мені в голову. Тільки встиг перев’язати товаришу руку, як новий вибух, і я знепритомнів. Пізніше нас евакуювали. Кулеметник зараз в іншому госпіталі, а я відходжу від контузії тут”, — розповів захисник.

Ігор каже: “Наші хлопці вибили ворога з позицій, навіть узяли полоненого. А через кілька днів звільнили й село, на околиці якого ми вели бій”.

Share Button