На додачу до сміття: Румуни скинули в приток річки Тиса невідомі важкі метали

Національний орган управління водними ресурсами Угорщини (OVF) заявив у середу, що румунська сторона попередила про забруднення важкими металами лівого притока Тиси – річки Сомеш. Сьогодні забруднення мало дістатися Угорщини в районі Вашарошнаменя.

Інформація була надіслана через Головний міжнародний центр оповіщення. Забруднення важкими металами сталося внаслідок видобутку корисних копалин. Воно наразі невідомого складу та обсягів.

Генеральний директор OVF наказав створити національний орган технічного контролю, якому буде доручено координувати та керувати захистом навколишнього середовища у басейні Тиси.

До речі, минулого тижня угорська опозиційна партія “Йоббік” подала владі звіт про забруднення навколишнього середовища через комунальні відходи, що потрапляють в Угорщину з румунського боку саме через притоки Тиси – Сомеш і Красна.

Представник партії Бела Одорьян зауважив, що вони мають чіткі докази того, що відходи спричиняють тривале забруднення річок Угорщини протягом останніх кількох років – і походять з сусідніх країн Румунії та України.

За його словами, “кроки ввічливості в дипломатії” нічого не дали за останні двадцять років. А державні програми з видалення відходів з річки були лише “спеціальними надзвичайними кроками” і не призвели до ліквідації забруднення.

У партії вимагають від уряду Угорщини, згідно з міжнародними договорами, вимагати відшкодування витрат на вивезення відходів двома сусідніми країнами.

Share Button