Сьогодні, 16 вересня, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко зустрівся з делегацією Проекту «ImProDiReT» (Вдосконалення Стратегії зниження ризиків стихійних лих в Закарпатській області, Україна) на чолі з координатором його команди Пітером Глерумом.

– Проект «ImProDiReT» фінансується з коштів Європейського союзу і нині знаходиться на останній стадії своєї дворічної реалізації, повідомив Пітер Глерум. – Одним із важливих результатів, передбачених проектом, є створення так званої «Дорожньої карти» зниження ризиків надзвичайної ситуації в смт. Солотвино. Загальновідомим фактом є те, що небезпеки, пов’язані з руйнуванням шахт та подальшим утворенням карстів, призвели до оголошення у 2010 році території колишнього ДП «Солотвинський солерудник» зоною надзвичайної ситуації. Станом на сьогодні ситуація там не вирішена, тож «Дорожня карта» має ключове значення для подальшої стратегії пошуку та прийняття рішень. Наша команда виконала значний об’єм роботи з розробки актуальних мап ризиків та небезпек смт. Солотвино, провела численні інтерв’ю з усіма дотичними організаціями, та стейкхолдерами локального, регіонального та національного рівня. Наш попередній висновок свідчить про комплексність ситуації у смт. Солотвино, з якої неможливо знайти вихід кожному окремому учаснику без участі інших пов’язаних сторін. Тому ми прийняли рішення організувати Міжнародний форум на тему «Стратегія зниження ризиків надзвичайної ситуації у смт. Солотвино» за участю усіх зацікавлених сторін а також міжурядових та міжнародних організацій і просимо вашої підтримки як співкоординатора цього форуму.

Ігор Бондаренко подякував шановним гостям за увагу до проблеми Солотвина і партнерське бажання допомогти Україні і Закарпаттю у її вирішенні.

– Знаю, що ви маєте великий досвід роботи у цій царині, – сказав Ігор Бондаренко. – Впевнений, що ваші старання і наше бажання знайти шляхи вирішення давньої проблеми дадуть позитивний результат. Обласна влада безумовно надасть вам всю необхідну допомогу в організації форуму високого рівня, оскільки результат є вкрай важливим не тільки для Солотвина, а й всього Закарпаття, України і всіх країн Дунайського басейну. Пропонуємо також розширити ваш проект передбачення і зменшення ризиків на всю область, оскільки на її території є чимало природніх і техногенних потенційних ризиків. Обласна адміністрація підготує свої пропозиції. Переконаний, що спільними зусиллями ми знайдемо рішення.

Сторони зустрічі зійшлися на тому, що форум буде проведено 14 листопада у Закарпатті, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.

 

Share Button