На Закарпатті відзначають 620-ту річницю унікального Королівського євангеліє

Ця книга вважається найдавнішою збереженою кириличною книгою, що була створена на Закарпатті. Також Королівське Євангеліє на 160 років давніше за славнозвісне Пересопницьке Євангеліє, на якому приймають присягу президенти України.

Сьогодні відзначають річницю найстарішої книги Закарпаття – Королівського Євангеліє.

Унікальна книга, яка була переписана ченцем Станіславом Граматиком у 1401 році, сьогодні є визначною пам’яткою українського писемнетства.

Королівське Євангеліє вважають однією з найприкметніших у художньому плані книжок ХІV – початку ХV ст. На думку вчених, це Євангеліє – не тільки цінна пам’ятка мистецтва художнього оздоблення, але й важливе джерело вивчення історії мови на Закарпатті, адже в ньому відбиті деякі риси живої української мови кінця ХІV початку ХV ст., у тому числі й специфічні закарпатські особливості.

Варто зауважити, що Королівське Євангеліє на 160 років давніше за славнозвісне Пересопницьке Євангеліє, на якому приймають присягу президенти України. Однак, на жаль, ця книга і досі залишається маловідомою не тільки на території Закарпатті і й цілій державі загалом.carte este încă puțin cunoscută nu numai în Transcarpatia și în țară în ansamblu. 

Share Button