Співробітники СБУ заблокували міжнародний канал контрабанди на Закарпатті. Зловмисники приховано переправляли товари на власному гелікоптері, порушуючи при цьому правила міжнародних перельотів. За попередніми оцінками, щомісячний обіг зловмисників міг становити близько 2 млн грн.

Як встановило слідство, оборудку організував місцевий підприємець. Він долучив до «справи» ще кількох місцевих мешканців. Чоловік спеціально придбав  багатоцільовий гелікоптер, який переобладнав – демонтував крісла з салону та підлаштував для можливостей контрабандних перевезень.

Зловмисники підшукали пілота, який погодився на протиправну діяльність та має ліцензію на керування літальним судном.

Встановлено, що гелікоптер двічі на місяць незаконно перетинав кордон і здійснював посадку на території Румунії та Угорщини. Ділки завантажували літальний апарат підакцизними товарами – пачками цигарок українського виробництва без акцизних марок. Розміри гелікоптера дозволяють переміщувати до 50 тис. пачок тютюнових виробів за раз.

За кордоном на вертоліт вже очікували спільники, які у подальшому реалізовували сигарети на території Євросоюзу.

Для уникнення викриття, ділки приховували гвинтокрил у важкодоступній місцевості на території одного із районів Закарпаття.

Наразі, у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 334 (порушення правил міжнародних польотів) вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозру.

Триває слідство для встановлення обставин та усіх причетних до оборудки осіб. Зокрема, перевіряється інформація щодо причетності зловмисників до можливого незаконного переправлення через державний кордон України осіб, у тому числі, громадян з країн із підвищеною терористичною загрозою.

Викриття та блокування протиправного каналу проводили співробітники СБУ у Закарпатській області спільно з Нацполіцією та співробітниками Мукачівського прикордонного загону за  процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури, повідомляє пресслужби СБУ в Закарпатській області.

Share Button