День усиновлення – свято, яке в Україні щороку відзначають 30 вересня. Воно також збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.

З цієї нагоди сьогодні, 30 вересня, у прес-центрі облдержадміністрації відбувся брифінг начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Світлани Якімеліної. Йшлося про усиновлення на Закарпатті дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Посадовиця повідомила, що упродовж 9 місяців поточного року в області було усиновлено 37 дітей: 28 громадянами України, 9 іноземними громадянами. Вдалося зберегти родинні стосунки 13 дітям з 6 сімей, 1-й дитині з особливими потребами.

18 дітей, усиновлених громадянами України, це діти до 5 років, 10 дітей – старше 5 років. 6 дітей, усиновлених іноземцями, старше 5 років, а 3 дітей – віком до 5 років.

Станом на 25 вересня нинішнього року на обліку служб у справах дітей області перебувають 2128 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 549 дітей підлягають усиновленню.  Більшість дітей – віком від 6 років і старше – 486;  віком від 3 до 6 років – 50 дітей; віком до 3 років – 13 дітей.

Кількість дітей, які  перебувають на обліку з усиновлення, зменшується.

Зменшується також відсоток дітей, які підлягають усиновленню. З початку року на облік з усиновлення взято 74 дитини.

База даних  кандидатів в усиновлювачі станом на 25 вересня налічує 54 особи, з них 46 подружніх та 8 одиноких осіб. Більшість з них (33) бажають усиновити дитину до 5-ти років

За даними служб у справах дітей райдержадміністрацій та міськвиконкомів на території області станом на 1 липня поточного року мешкає 639 усиновлених дітей за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.

 

Share Button