Серед них знаходилася 1 книга російського видавництва та 9 німецьких книг датованих з 1780 по 1942 рр.

На митний пост «Дякове», що на кордоні з Румунією, заїхала вантажівка під керуванням водія-експедитора приватної фірми, у якій без дозвільних документів знаходилися 10 старовинних книг датованих до 1945 року.

Повертаючись із України до Сербії на вантажному автомобілі «Volvo» з напівпричепом, 38-річний чоловік у зоні митного контролю переміщував вантаж «особисті речі».

Закарпатські митники на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків вивели транспортний засіб із загального потоку для проведення митного огляду.

У вантажному відсіку в коробці, крім заявлених у митній декларації речей, серед сучасних книг вони виявили не задекларовані в установленому порядку та без будь-яких дозвільних документів на вивезення з території України 10 старовинних книг, надрукованих з 1780 по 1942 роки.

Водій-експедитор пояснив митникам, що йому нічого не відомо щодо цих речей. Декларант, у свою чергу заявив, що він оформляв особисті речі в режимі експорт громадянина іноземної держави і йому також нічого не відомо.

За порушення митного законодавства інспектори відносно порушника склали протокол за ст. 471 МКУ.

Оскільки стародруки можуть мати культурно-історичну цінність, закарпатські  митники вилучили вантаж для подальшої експертизи. Їх реальну вартість і цінність встановлять експерти, повідомляють у Закарпатській митниці.

Share Button