На Закарпатті настає “час борщівника” (ВІДЕО)

Боротьба з борщівником – тема, що піднімається щороку. Особливо гостро стоїть питання під час цвітіння, коли отруйна рослина особливо небезпечна. Крім того, швидко розповсюджується і захоплює все більші території, якщо її не винищувати.

На Закарпатті настає “час борщівника” (ВІДЕО)

Борщівник – отруйна рослина, дотик до якої закінчується подразненням чи опіком шкіри – буяє в центрі Ужгорода. Вздовж річки Уж по обидва боки берегів його повно, а тут, зазвичай, гуляють та відпочивають люди. З настанням спеки, містяни, а особливо діти, почали ближче підходити до води, мочити ноги і купатися якраз біля заростей борщівника.

Хто ж має відповідати за наслідки – питання саме на часі.Аби розібратися, у чиїй юрисдикції очищення від отруйних рослин берегів вздовж річки Уж у межах міста, звернулися спочатку до водного господарства Ужгорода.

У житлово–комунальному господарстві міста підтвердили, покоси і прибирання набережних – зона відповідальності органів самоврядування. А також усіх інших об’єктів благоустрою міста.

До слова, за бездіяльність у цьому напрямку передбачена відповідальність – відповідні зміни у законодавство уряд вніс весною 2021 року.Варто додати, у зонах недоступних чи віддалених для людей борщівник можна знищити гербіцидами. Проте у межах населених пунктів, єдиний спосіб уникнути біди – скошування рослин, адже хімікати теж небезпечні для здоров’я людей.

Share Button

Напишіть відгук