У Закарпатській ОВА відбулося засідання Обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ в області.

Як повідомили в пресцентрі відомства,  станом на 1 січня цього року на диспансерному обліку перебувають 1147 ВІЛ-інфікованих осіб (із них 389 – хворі на СНІД), дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, – 75. Показник поширеності ВІЛ-інфекції на 1 січня становив 92,2 на 100 тис. населення проти 65,8 станом на 1 січня 2022 року, а СНІДу відповідно – 23,9 проти 31,3 на 100 тис. населення.  Зростання показників захворюваності відбувається, зокрема, й через міграційні процеси у державі. Найбільша кількість осіб із ВІЛ-інфекцією зафіксована в Хустському, Тячівському, Мукачівському районах та  Ужгороді.

Що стосується епідемічної ситуації з туберкульозу, то в Закарпатській області вона напружена та з певними коливаннями показників. Зважаючи на складність епідемії цього захворювання, за останні роки в регіоні впроваджена нова стратегія протидії недузі, сучасні підходи до організації виявлення, діагностики, лікування захворювання, адаптовані до міжнародних стандартів. За рівнем захворюваності у 2022 році область посідає четверте місце в Україні. Захворюваність на нові випадки та рецидиви туберкульозу на Закарпатті минулого року збільшилася в порівнянні із 2021 роком на 24%: 927 осіб із новими випадками та рецидивами туберкульозу проти 748, виявлених у 2021 році. Крім того, серед внутрішньо переміщених осіб медики виявили 38 пацієнтів із туберкульозом (4,1%).

Share Button