На Закарпатті робитимуть ПЛР-тест будуть усім, хто має ознаки респіраторного захворювання

Незалежно від того, чи відповідає ця симптоматика коронавірусній хворобі чи ні.

У сімейних амбулаторях працюють пункти забору біоматеріалів. 

Для холодної пори року грип і ГРВІ звичне сезонне явище, яке зараз ще й протікає на тлі пандемії COVID-19.

Ці хвороби складно розрізнити лише за симптомами — гарячка, кашель, втома характерні і для грипу, ГРВІ і для COVID-19. Проте діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.

Тому сімейний лікар направить вас на безкоштовне тестування на COVID-19. Згідно зі змінами до Наказу МОЗ № 722, обов’язкове лабораторне обстеження проводиться особам: з підозрою на COVID-19; з ознаками інших ГРВІ; з ознаками пневмонії; контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.

Лабораторні центри наразі мають достатньо потужності для швидкого опрацювання зразків та оперативної видачі результатів.

акож сімейні лікарі проводитмуть скринінгове обстеження. А саме – тестування  методом експрес-діагностики  – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування.

Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:  людям з підозрою на COVID-19,  людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії; пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації; особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.

Share Button