На Закарпатті справжніми туристичними родзинками стають сироварні

Місцева продукція дійсно особлива – в її основі унікальна рецептура, якої немає в жодній сироварні України.
Селянське господарство “Бараново” віднедавна стало справжньою родзинкою Закарпаття. Скуштувати тутешні сири приїздять туристи зі всієї України, пише кореспондент SEEDS.
Випускають тут 15 видів молочної продукції. У виробництві використовують виключно натуральне молоко (без консервантів і домішок), а також органічні закваски та ферменти італійського й французького походження.
“Раніше вівчарство у гірських районах нашого краю було звичним ділом, але на початку 90-х років ця справа занепала. Однак майже 10 років тому на Хустщині, у селі Іза місцева сім’я Лепеїв взялася відроджувати традиційне вівчарство та сироваріння.
Юрій Лепей називає господарство маленькою родинною фермою. Поголів’я складає 500 овець, з яких щодня дають молоко майже триста”, – розповіла Вікторія, екскурсовод ОСГ “Бараново”.

Тепер селянське господарство “Бараново” не лише забезпечує місцевих жителів та гостей Закарпаття смачними та унікальними продуктами. Першочерговою місією тут вважають збереження та вдосконалення традиції сироваріння Закарпаття.

“Перші сири ми виробляли вручну. Згодом ми перебудувалися, модернізувалися і наразі ми переробляємо 3 тони молока за день. Це наша максимальна потужність.

Працюємо ми як з коров’ячим, так і з овечим молоком. Коров’яче молоко ми закуповуємо в приватних фермерських господарствах Закарпаття. Овече – це власна вівцеферма до 500 голів овець. з овечим молоком ми працюємо протягом всього літнього періоду”, – розповідає Вікторія.

“Ми – туристичний об’єкт, який має вигідне логістичне розташування стосовно багатьох туристичних об’єктів Хустського району, тому ми орієнтовані на туриста. Основна маса продукції розходиться у нас в магазині. Але ми представляємо себе в певних мережах і супермаркетах Закарпаття”, – додає Вікторія.

Поряд з дегустаційною залою росте невеличкий малинник. Ягоди вирощені тут використовують для виробництва місцевих йогуртів.

Шкода, але цьогоріч туристів через карантинні обмеження на сироварні бачили небагато. За словами Вікторії, сезон почався тільки з 10 липня і набрав обертів лише у серпні місяці. Туристів було менше, але вони є, і будуть надалі.

Share Button