Ужгородець Олександр під час відпочинку на пікніку обпікся борщівником. Ураження помітив тільки ввечері, шкіра почервоніла і почала пекти.

На Закарпатті стихійно розростається борщівник (ВІДЕО)

Олександр ШЕВЕЛЮК, постраждав від борщівника

Поїхали в лікарню. В лікарні сказали, що ми не знаємо, що з цим робити. Це була неділя і.. Казали, купити пантенол. Купив і він став моїм другом десь на місяць. Десь тижні півтора воно прям не сходило. Воно є і все. І ти навіть звикаєш до цієї болі. А потім потрошки і все.

Борщівник Сосновського стихійно розростається на прибережних зонах Ужгорода. Рослина може сягати 5-ти метрів. Її насіння розноситься вітром і може прорости в ґрунті навіть через 10 років.

Павло КОЛЕСНИК, сімейний лікар

Цей борщівник, ця рослина була сюди завезена на Україну і не тільки по наказу Сталіна, щоб забезпечити худобу білковою рослиною. Насправді сама ця рослина перетворила молоко у гірке. І нею перестали користуватися як харчовим продуктом для тварин.

Найнебезпечнішим є сік борщівника, особливо при контакті із сонцем. Опік може з’явитися через кілька годин або днів після контакту з рослиною, в початкових стадіях ураження схоже на звичайну алергічну реакцію шкіри: спочатку ділянка червоніє, потім починає свербіти і опухає. Через 1-2 дні на шкірі утворюються пухирці. Діяти потрібно одразу: у першу чергу варто змити уражене місце водою і прикрити від світла.

Павло КОЛЕСНИК, сімейний лікар

Кажуть, що можуть допомогти примочки із кори дуба. Примочки із чорного чаю, або просто кровохльопка. Є така рослина, яка може бути корисною в такому випадку.

Алергікам та особам із чутливою шкірою варто найбільше остерігатися борщівника. У хворих на астму рослина може спровокувати напад задухи.

 

Share Button

Від admin