Скеровано до суду обвинувальний акт щодо трьох учасників організованої групи за фактами організації каналу масової незаконної міграції військовозобов’язаних за кордон та підроблення офіційних документів (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч.ч. 1, 3 ст. 358 КК України).

За даними слідства, схему незаконного перетину кордону військовозобов’язаними чоловіками організував директор товариства з Ужгорода. До протиправної діяльності він залучив свого сина та співробітницю районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У складі організованої групи вони виготовляли фейкові висновки спеціалістів медустанов інших областей про нібито наявні у «клієнтів» хвороби, які несумісні з проходженням військової служби.

У подальшому підроблену медичну документацію громадяни надавали при проходженні військово-лікарської комісії. У РТЦК та СП вони одержували довідки про непридатність до військової служби, з якими надалі безперешкодно перетинали кордон. Правоохоронці задокументували, що протягом квітня-червня 2022 року таким чином до Угорщини та Словаччини виїхало більше 20 військовозобов’язаних чоловіків.

Організатора викрили в середині червня на одержанні чергової оплати – 11 тисяч доларів та 18 500 грн – від громадянина, що також планував виїхати з України таким чином. Тоді фігуранту обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення майже 1 млн грн застави.

Досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ Нацполіції в Закарпатській області.

Share Button