Про це повідомляють на сайті Закарпатської обласної прокуратури.

За інформацією слідства, чоловік налагодив схему протиправного перетину кордону людьми, яким у зв’язку із воєнним станом заборонено виїжджати з країни. “Він тимчасово проживав на Закарпатті та підшуковував тут військовозобов’язаних чоловіків, яким за 20 тисяч доларів США пропонував вирішити питання щодо проходження військово-лікарської комісії в одному з військових комісаріатів області”, — йдеться у повідомленні.

Як повідомляють у прокуратурі: “Клієнт передавав харків’янину усі необхідні копії своїх документів, надалі його визнавали непридатним до військової служби, виключали з обліку, про що надавали відповідну довідку та тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. На їх підставі чоловік міг безперешкодно виїжджати за кордон”.

На початку травня харків’янина затримали у Виноградові після одержання 20 тисяч доларів США. Тоді ж йому обрали запобіжний захід — тримання під вартою із правом внесення майже 300 тис. грн застави.

До суду скерували обвинувальний акт щодо харків’янина за фактами організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України з корисливих мотивів та пособництва службовій особі у складанні та видачі завідомо неправдивих офіційних документів. Йому може загрожувати позбавлення волі на строк до дев’яти років.

Share Button