Співробітники Управління Служби безпеки України в Закарпатській області попередили контрабандне переміщення до однієї з країн Євросоюзу колекції культурних цінностей.

На Закарпатті 21-річний молодик спробував вивезти за кордон старовинні книги та монети

За попередньою версією слідства, українець планував незаконно перемістити через митний кордон колекцію старовинних книг та монет ХІХ століття. Закордонного покупця він збирався підшукати після переправлення раритетів.

Правоохоронці затримали зловмисника під час спроби перетину митного кордону у пункті пропуску «Тиса».

Під час поглибленого огляду серед особистих речей було виявлено колекцію із 131 монети та 4 книг, що становлять культурну цінність. Чоловік приховав предмети старовини у коробках з-під цукерок та у продуктах харчування. Наразі їх точна культурна цінність та вартість встановлюється експертизою.

Слідчими органів безпеки відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 (закінчений замах), ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.

Заходи із блокування протиправної діяльності здійснювалися спільно зі співробітниками Державної прикордонної служби, Держмитслужби під процесуальним керівництвом прокуратури Закарпатської області, повідомляє пресслужба УСБУ в Закарпатській області.

Share Button