Ці рештки представляли палеологічну та археологічну цінність, та й ще за фальшивими документами.

Як пише Закарпатська митниця, виїжджаючи з України до ЄС, перевізник вказав у документах що везе «Скам’янілі рештки Великорогого оленя (Megaloceros giganteus), а саме фрагменти рогів (Megaloceros horm) в кількості 31 шт, фрагменти черепів (Megaloceros scull) в кількості 7 шт».

Вантаж в Італію відправляло київське підприємство, одержувач – фірма у м.Трієст.

Також інспекторам надано висновок Державного гемологічного центру, де зазначалося, що «дані зразки за своїми якісними критеріями не є унікальними чи рідкісними, не становлять палеологічної та археологічної цінності, а тому, відповідно до висновку, не належать до культурних цінностей».

“Однак, належність чи неналежність предметів до культурних цінностей встановлюється за результатами державної експертизи культурних цінностей, проведення якої передбачено Законом України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей”, – підкреслюють закарпатські митники.

Тож, зазначений товар відправили на експертизу до Волинського краєзнавчого музею де зазначили, що усі перераховані предмети відносяться до культурних цінностей.

Відтак, за надання митному органу документів, що містять неправдиві відомості, підготовлені безпосередньо відправником товару – керівником столичного підприємства, відносно нього складено протокол про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Остеологічні матеріали у вигляді скам’янілих решток геологічного минулого представлені скам’янілими рештками Великорогого оленя (роги та черепи гігантського оленя, загальною кількостю 38 шт), оцінені у понад 300 тис грн. Наразі митниця підготувала на адресу УСБУ в Закарпатській області повідомлення про протиправне діяння, що містять ознаки злочину, передбачені ст.201 КК України.

Share Button

Від admin