На угорських КПП щодня вакцинують до 500 жителів Закарпатської області

З 1 липня 2021 року у жителів Закарпаття є можливість пройти безкоштовну вакцинацію проти коронавіруса на території Угорщини у мобільних та стаціонарних пунктах поблизу кордону.

Угорщина проводить щеплення мешканців всіх прикордонних регіонів старше 18 років. Для закарпатців пункти вакцинації знаходяться на угорському боці на залізничному пункті пропуску «Чоп – Загонь», а також на КПП Косино – Барабаш та Дзвінкове – Лоня.

Для вакцинації слід мати при собі, окрім закордонного паспорта, посвідчення особи з пропискою.

Щеплення проводять однодозною вакциною Janssen американської компанії Johnson & Johnson.

2 липня 2021 року Міністерство охорони здоров’я в Україні також зареєструвало вакцину Janssen (Johnson & Johnson) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування.

Вакцина дозволена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Канада та багато інших країн.

Johnson&Johnson – це єдина вакцина з одноразовим введенням. Наразі в Україні нею щепленно близько 390 людей, ведуться переговори про подальші поставки. Однак нещодавно у США виявили близько 100 випадків розвитку синдрому Гієна-Барре у тих, хто вакцинувався цим препаратом від компанії Johnson&Johnson.

Синдром Гієна-Барре — стан, при якому імунна система людини вражає частину власної периферичної нервової системи, що може призвести до м’язової слабкості, втрати чутливості в ногах або руках, а в тяжкому стані викликати параліч.

У мобільних пунктах на території Угорщини побічних проявів після вакцинації не виявлено. За повідомленням у ЗМІ у пункті вакцинації на КПП Косино – Барабаш у літнього чоловіка стався епілептичний напад і “швидка” доставила його у лікарню міста Кішварда. Однак лікарі не пов’язують цей випадок з вакцинацією.

На КПП угорські прикордонники окремо реєструють тих, хто прямує в пункт вакцинації. Ці люди отримують пов’язки з порядковим номером. Далі їм вимірюють артеріальний тиск. Далі, якщо не виявлено відхилень, лікарі проводять вакцинацію.

Загалом щодня на всіх пунктах в Угорщині вакцину отримують від 200 до 500 закарпатців.

Після щеплення кожна вакцинована особа отримує відповідний сертифікат від Медичного центру Збройних сил Угорщини трьома мовами – угорською, англійською та українською. Паспорт вакцинації направляють поштою у дипломатичні представництва Угорщини на Закарпатті, де його можна буде отримати через 2 тижня.

Share Button